Laktační poradkyně

Jestli-že se Vám z nějakého důvodu nedaří rozběhnout kojení (např. technika kojení, problémy s prsy, ragády na bradavkách a krvácení, vpáčené bradavky, bolestivá a nalitá prsa apod.), jsme připravené Vám pomoci.

Hot-line: +420 604 561 932

Kalendář kurzů

Doporučujeme tyto přednášky navštěvovat od 27.-28. týdne těhotenství ženy.

Aktuální termíny skupinových kurzu předporodní přípravy určené pro těhotné ženy bez partnerů v roce 2020...čtěte dále

Kontakt

MAMA BABY STUDIO
Mgr.Eva Smrkovsky
Ovenecká 363/30
Praha 7 - Bubeneč, 170 00

zvonek u hlavních vchodových dveří – MAMA BABY STUDIO
Telefon: +420 604 561 932
E-mail: eva@mamababystudio.cz

Předporodní příprava

Těhotenství je pro každou ženu důležitým mezníkem v jejím životě, kdy se vše mění a ona si začíná uvědomovat, že již nikdy nebude nic tak, jak bývalo. Mnoho věcí je pro ni zcela nových, které v ní vyvolává řadu protichůdných pocitů a emocí.

V tomto období plném změn se potýká těhotná žena s řadou otázek, na které si sama nedovede odpovědět, cítí se zranitelná a zároveň má pocit ohromné zodpovědnosti za nově vzniklý život, rostoucí pod jejím srdcem. Právě v tento čas, tak jako snad nikdy jindy v životě, žena potřebuje největší podporu od svého okolí. Měla by se cítit dobře, pohodlně, uvolněně, zbavená strachu a nejistot. Je zcela samozřejmé, že podpora milující rodiny je zcela nenahraditelná, existují však i další prostředky, které napomáhají nastávajícím maminkám vyrovnat se s nově nastalou situací.

V rámci absolvování předporodní přípravy se budoucí maminky seznámí s průběhem v těhotenství, ale připraví se i na porod, šestinedělí a kojení. Její součástí je i přiblížení si představy péče o miminko. Vědomosti získané v průběhu takovýchto kurzů vedou k odstranění negativních emocí spojených s porodem. Správně zvládnutá předporodní příprava napomáhá snížit strach z bolesti, minimalizuje obavy o dítě, pomáhá lépe snášet tělesné i duševní změny, které jsou přirozenou fyziologickou součástí každého těhotenství. Díky absolvování tohoto kurzu si matka posílí důvěru ve zdravotnický personál, což je pro ni do budoucna velmi důležité (protože se lépe adaptují na porodním sále, dobře spolupracují a významně si tak zkracují dobu porodní).

V rámci předporodní přípravy se těhotná může zúčastnit i dalších otevřených lekcí, které se věnují jak duševní přípravě, tak i fyzické stránce. Jedná se například: Gravid joga nebo Pilates pro těhotné.

Nastávající maminky se mohou hlásit od 27.-28. týdne těhotenství telefonicky (+420 604 561 932), a e-mailem na eva@mamababystudio.cz.

Témata předporodní přípravy naleznete zde.

 

Příprava k porodu, rozhovor s privátní porodní asistentkou. Tatínek u porodu? Co Vám porod usnadní?

Zajímá Vás jak se připravit na porod? Mít tatínka u porodu? Ano či ne? Jaký je rozdíl mezi dulou a porodní asistentkou? V čem Vám může porodní asistentka pomoci? To vše jsme probrali s porodní asistentkou Mgr.Evou Smrkovsky...

E-shop
Facebook


E-shopVSTUP DO ESHOPU ZDE


Na našem e-shopu naleznete přírodní aroma produkty Mama Baby Remedies, pečující o pokožku a tělo v těhotenství a období po porodu maminek a dětí. Každý výrobek Mama Baby Remedies byl odborně vyvinut pod dohledem porodní asistentky a vyroben za účasti magistra v lékárně.

Pro podporu žen v prenatální a postnatální fázi doporučujeme shlédnout i ucelenou řadu čajových přírodních směsí Mama Baby Tea.