Laktační poradkyně

Jestli-že se Vám z nějakého důvodu nedaří rozběhnout kojení (např. technika kojení, problémy s prsy, ragády na bradavkách a krvácení, vpáčené bradavky, bolestivá a nalitá prsa apod.), jsme připravené Vám pomoci.

Hot-line: +420 604 561 932

Kalendář kurzů

Doporučujeme tyto přednášky navštěvovat od 27.-28. týdne těhotenství ženy.

Aktuální termíny skupinových kurzu předporodní přípravy určené pro těhotné ženy bez partnerů v roce 2020...čtěte dále

Kontakt

MAMA BABY STUDIO
Mgr.Eva Smrkovsky
Ovenecká 363/30
Praha 7 - Bubeneč, 170 00

zvonek u hlavních vchodových dveří – MAMA BABY STUDIO
Telefon: +420 604 561 932
E-mail: eva@mamababystudio.cz

Gravid Joga

Jedná se o cvičení v prenatálním období těhotné ženy, vycházejícího z hatha yogy a které je zaměřené na harmonizaci celého těla. Tento typ cvičení je vhodný u žen od 13.týdne těhotenství až do porodu. Cvičení trvá celkem 60minut, z toho 45min. aktivní fáze posledních 10-15min. relaxace. V jakémkoliv studiu yogy velice ráda uvítám každou novou nastávající maminku :-).

Yoga pro těhotné přináší ženám uvolnění, relaxaci, ale také kondici a rovnováhu. Základem yogy pro těhotné jsou dechové cvičení a asány (tělesné pozice).

 

Zdravotní účinky Gravid yogy:

V rámci 2.trimestru yoga pro těhotné pomáhá při prvních pohybech dítěte posilnit vnímání probíhajících změn. V tomto období přidáváme asány na posilnění dna pánevního, prevenci varixů a posilnění organizmu a svalového korzetu. Yoga pro těhotné je vždy zakončena relaxací.

Ve 3.trimestru těhotenství využíváme u těhulek především protahovací a uvolňovací polohy, kt. působí pozitivně na vnitřní orgány. Součaně yoga napomáhá zmírnit příznaky v graviditě jako např. bolesti páteře, pálení žáhy či bolesti hlavy. Dechové a tělesné cvičení napomáhá k přípravě k porodu.

Cvičení má blahodárný vliv na naše zdraví, přesto prosím konzultujte a informujte se u Vašeho ošetřujícího gynekologa, zda můžete daný druh cvičení v těhotenství absolvovat.

Veškeré hodiny yogy pro těhotné naleznete v rozvrhu zde.

UPOZORNĚNÍ:
V případě zrušení rezervované lekce, méně jak 12 hodin předem, bude odečteno vstupné a to v plné výši 350,- Kč. Děkujeme za pochopení.

Cvičení pro těhotné, jak cvičit v těhotenství?

Navštívili jsme MAMA BABY STUDIO, kde nás porodní asistentka Eva Smrkovsky naučila vybrané cviky pro těhotné, a zároveň nám doporučila pozice, které můžeme použít i při samotném porodu k úlevě od bolesti a urychlení příchodu miminka na svět.

E-shop
Facebook


E-shopVSTUP DO ESHOPU ZDE


Na našem e-shopu naleznete přírodní aroma produkty Mama Baby Remedies, pečující o pokožku a tělo v těhotenství a období po porodu maminek a dětí. Každý výrobek Mama Baby Remedies byl odborně vyvinut pod dohledem porodní asistentky a vyroben za účasti magistra v lékárně.

Pro podporu žen v prenatální a postnatální fázi doporučujeme shlédnout i ucelenou řadu čajových přírodních směsí Mama Baby Tea.